Nuoseklios sąsajos įrenginių serveriai

       Galimybė virtualiai valdyti bet kokį elektroninį prietaisą per vietinį tinklą ar internetą keičia mūsų pasaulį. Įmonės nori stebėti, diagnozuoti problemas ir valdyti savo prietaisus nuotoliniu būdu, ir ši funkcija jų verslui leidžia pasiekti daug didesnį efektyvumą. Bendraudamas su klientais supratau, kad dar daugelis inžinierių nežino, kokie įrenginiai ir prietaisai leidžia jiems tai padaryti. Todėl pristatau nuoseklios sąsajos įrenginių serverius (angl. Serial Device Server) – įrenginius, galinčius sutaupyti Jūsų laiką ir pinigus. Šie įrenginiai ypač aktualūs energetikos, silpnų srovių, automatikos įmonėms, nes jos naudoja įranga, turinčią nuoseklias sąsajas (RS232, RS422, RS485).

         Pagrindinis nuoseklios sąsajos serverio tikslas ir paskirtis – COM sąsajos duomenų perdavimas per „Ethernet“ / interneto tinklą. Signalų perdavimo terpė gali būti varinis kabelis, bevielis LAN arba GSM tinklas. GSM pramoninius modemus su integuota nuoseklios sąsajos serverio funkcija gamina daugelis gamintojų, o Lietuvoje populiariausi iš šios kategorijos yra „Conel“ bei „Viola Systems“. Šių gamintojų modemai gali perduoti nuoseklios sąsajos RS232 / 422 / 485 signalus GPRS / EDGE / 3G tinklais. Tam tikri modeliai turi integruotus protokolus (IEC-101, IEC104, Modbus, MBus).

       Nuoseklios sąsajos serveriai gali dirbti įvairiais režimais – „Virtual COM“, „Serial Tunnel“, „TCP server“, „TCP client“, „UDP mode“. Konfigūracijos galimybės skiriasi priklausomai nuo gamintojo, pvz. „Korenix“ gamybos nuoseklios sąsajos serveriai gali dirbti visais penkiais išvardintais režimais, tuo tarpu „Comtrol“ įrenginiai dirba tik trimis („Virtual COM“, „Serial tunnel“ ir „TCP client“). Renkantis nuoseklios sąsajos serverį, reikia iš anksto atkreipti dėmesį į jo galimybes, o dar geriau, jeigu yra galimybė pabandyti įrenginius iš anksto.

       „Virtual Com“ – populiariausias nuoseklios sąsajos įrenginių serverio konfigūravimo būdas, kuomet kompiuteryje yra sukuriama „Virtual COM“ sąsaja ir ja kompiuteris RS232 duomenis, ateinančius per „Ethernet“ tinklą, supranta kaip tiesiogiai prijungtą RS232 sąsają. Čia reikalinga speciali programinė įranga, kurią tiekėjas pateikia kartu su įrenginiu.

Nuoseklios sąsajos įrenginių serveriai
1 pav. Nuoseklios sąsajos įrenginių serverio su „VirtualCom“ konfigūracija, panaudojimo galimybės

          „Serial Tunnel“ – naudojamas tada, kai norima pailginti COM sąsajos kabelį per „Ethernet“ tinklą, pvz., tarpusavyje sujungiami du įrenginiai, kurie bendrauja RS232 / 422 / 485 sąsaja ir yra nutolę vienas nuo kito dideliu atstumu.

Nuoseklios sąsajos įrenginių serveriai
2 pav. Darbo režimo „Serial tunnel“ veikimo principas

         „TCP serveris“ – šiame darbo režime nuoseklios sąsajos įrenginių serveris suteikia unikalų IP adresą. Serveris pasyviai laukia, kol į jį bus kreiptasi, o po kreipimosi leidžia sudaryti ryšio kanalą ir perduoti duomenis iš nuoseklios sąsajos įrenginio.

         „TCP klientas“ – šiuo režimu dirbantis nuoseklios sąsajos serveris sukuria ryšio kanalą su nutolusiu kompiuteriu tada, kai gauna duomenis, kuriuos reikia persiųsti. Duomenų siuntimas vyksta abiejomis kryptimis. Kai duomenų siuntimas bus baigtas, ryšio kanalas bus uždarytas.

Nuoseklios sąsajos įrenginių serveriai
3 pav. Nuoseklios sąsajos įrenginių serveriai, dirbantys „TCP server“ ir „TCP client“ režimais

            „UDP režimas“ – šis darbo režimas yra skirtas sistemoms ir sprendimams, kuriems reikalingas greitas, tačiau negarantuotas duomenų persiuntimas (protokolo UDP lygmuo nereikalauja patvirtinimų).

            Nuoseklios sąsajos įrenginių panaudojimas kartu su mobiliojo ryšio modemais suteikia įmonėms galimybę stebėti ir valdyti savo įranga praktiškai iš bet kur ir bet kuriuo stebėtojui patogiu metu.

Nuoseklios sąsajos įrenginių serveriai
4 pav. Mobiliojo ryšio modemo panaudojimas nutolusios įrangos valdymui ir stebėijmui
 
 
 

Prezentacija. PoE standartai ir technologija, Korenix produktai

2011 Sausio 9 d.

Dirbate su IP kameromis? Sistemomis kuriose naudojate "Power over Ethernet" technologiją? Šį prezentacija kaip tik jums. Kviečiame jus plačiau susipažinti su PoE standartais, technologijomis ir Korenix PoE produktų privalumais. Norėdami sužinoti daugiau informacijos susisiekite su mumis.

Korenix JETBOX | JETNET serijos pristatymas

2010 Gruodžio 2 d.

Gruodžio 21d. organizuojamas seminaras, kurio metu bus pristatytos dvi labiausiai naujais produktais pasipildžiusios Korenix gamintojo serijos - JETBOX pramoniniai kompiuteriai ir JETNET pramoniniai komutatoriai